Kompleksowy przewodnik po dobrostanie pracowników w pracy

News

Przyglądając się swojemu dobremu samopoczuciu w pracy, ważne jest, aby przyjąć podejście całościowe. Istnieje szereg sprytnych sposobów na wprowadzenie dobrych nawyków do swojego życia zawodowego. Poniżej przedstawiamy je w skrócie.

Wykorzystaj w pełni swoje świadczenia medyczne

Jeśli Twoja firma zapewnia Ci świadczenia medyczne, takie jak refleksologia, chiropraktyka czy osteopatia, powinieneś jak najlepiej wykorzystać ich ofertę. Może to brzmieć jak niezwykły pomysł dla wielu pracoholików, ale jest absolutnie konieczne, aby firmowe świadczenia medyczne nie były pomijane przez pracowników.

Być może nie zdajemy sobie często sprawy, ale poddawanie się takim zabiegom robi ogromną różnicę zarówno dla naszego fizycznego, jak i psychicznego samopoczucia. Dotychczasowe badania wykazały, że regularne wykonywanie masaży pomaga obniżyć poziom stresu, a także szybko złagodzić wszelkie bóle mięśniowe, które mogą być spowodowane pracą.

Wyrób sobie nawyk regularnego korzystania z biurowych stref wypoczynku

Często wpadamy w pułapkę nie odchodzenia od biurka i spędzania czasu poza nim. Powinniśmy jednak pamiętać, że meble biurowe są po to, aby z nich korzystać, a nie tylko na nie patrzeć.

Twoja organizacja powinna wybrać wiele różnych typów mebli biurowych do miejsca pracy, aby zaspokoić kilka różnych gustów i osobowości, które istnieją w biurze. Dlatego też, wybierając meble na przerwę, byłoby rozsądnym pomysłem zainwestowanie w indywidualne kabiny na przerwę, jak również bardziej większe i towarzyskie ławki.

Spróbuj może trochę pomieszać, aby dodać więcej emocji do swojego dnia pracy. Na przykład, w niektóre dni można korzystać z indywidualnych kabin, podczas gdy w inne dni można spotkać się z kolegami z pracy na bardziej towarzyskich meblach. Dzięki takiemu podziałowi dni, od razu poczujesz pozytywną różnicę w swoim nastroju i stanie psychicznym.

Staraj się zachować pozytywne nastawienie przez cały czas

Wszyscy powinniśmy spróbować podjąć wysiłek, aby utrzymać pozytywne nastawienie przez wszystkie sytuacje związane z pracą, nawet jeśli wydaje się to praktycznie niemożliwe. W pracy zawsze będą wzloty i upadki, ale jeśli spędzimy czas skupiając się na pozytywach zamiast na negatywach to praca stanie się dużo mniejszym wyzwaniem.

Ta koncepcja jest bardziej o jednostce będącej w kontroli swoich emocji. Tam są niektóre sposoby możemy zapewniać że zostajemy pozytywni i no pozwalamy pracy stresu obezwładniać my. Niektóre z nich obejmują, iść na regularne treningi, jeść i spać dobrze i po prostu po prostu trenować siebie być pozytywne. Medytacja może być doskonałym punktem wyjścia do prowadzenia bardziej pozytywnego życia, niezależnie od tego, jak stresująca może być praca.

Zadbaj o ergonomię w całym swoim biurowym miejscu pracy

Ponieważ większość dnia spędzamy w pracy w pozycji siedzącej, z pewnością pojawią się niewygodne bóle i dolegliwości wokół ciała. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli twoje miejsce pracy nie używa przyjaznych dla ergonomii mebli biurowych, takich jak wygodne współczesne krzesła biurowe w głównym obszarze biurowym lub nowoczesne krzesła w salach konferencyjnych.

Jeśli tak jest i zauważyłeś, że Twoja przestrzeń biurowa nie jest zbyt ergonomiczna, to dobrze byłoby powiadomić o tym zespół zarządzający. Możesz zasugerować ponowną ocenę ogólnego projektu biurka, a może nawet zachęcić do remontu całego biura, jeśli to konieczne. Te proste, ale kluczowe kroki zapewnią, że większa suma pracowników nie cierpi już na bóle, co w konsekwencji zmniejszy również poziom zachorowań w pracy.

Zaangażuj się w działania związane z budowaniem zespołu pracowników i wydarzenia społeczne

Większość z nas zgodzi się, że organizacja ekscytujących zajęć integracyjnych i kilku spotkań towarzyskich w miesiącu ogromnie pomaga podnieść nasze morale w pracy. Te zabawne wydarzenia w pracy udowadniają nam również, że pracodawcy doceniają naszą ciężką pracę i w rezultacie chcą nas za nią nagrodzić. Wszystkie nagrody i pochwały teoretycznie zachęcą nas do dalszej ciężkiej pracy na rzecz firmy.

Dotychczasowe badania psychologiczne wykazały nawet, że pożądane zachowania są osiągane po wprowadzeniu pozytywnych wzmocnień, takich jak nagrody i pochwały. Teoria ta ma również zastosowanie w większości miejsc pracy.

Najważniejsze jest to, że jeśli pracodawca organizuje takie ekscytujące i interaktywne zajęcia, powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby wziąć w nich udział. Uczestniczenie w takich wydarzeniach społecznych nie tylko zapewni Ci aktywność fizyczną, ale także poprawi Twój nastrój.

Zgłaszaj swoje obawy i wyrażaj swoje uczucia, jeśli to konieczne, do zespołu zasobów ludzkich (HR)

Twoje miejsce pracy powinno bez wątpienia sprawiać wrażenie bezpiecznego. W końcu to właśnie tam spędzasz większość czasu. Jeśli przez przypadek czujesz się naprawdę nieszczęśliwy i jesteś pod wpływem stresu nawet w domu z powodu pracy, to najwyższy czas porozmawiać z działem kadr.

Każdy współpracownik w pracy powinien czuć się chroniony, a jeśli tak nie jest, należy to zgłosić i podjąć odpowiednie działania. Wyrażenie swoich uczuć odpowiednim autorytetom przyniesie Ci ulgę, ponieważ wtedy oboje będziecie mogli wspólnie zdecydować, co dalej. Na początek spróbuj umówić się na regularne wizyty z działem kadr, dopóki nie zauważysz poprawy sytuacji.

Końcowe przemyślenia

Wszyscy pracownicy, począwszy od dyrektorów wyższego szczebla do młodszych kierowników, powinni mieć zdrowe życie zawodowe. Jak podkreślono powyżej, zdrowe życie zawodowe zależy od wielu czynników, takich jak posiadanie najlepszych mebli biurowych i wykonywanie ćwiczeń integracyjnych. Biorąc pod uwagę wymienione czynniki wpływające na dobre samopoczucie, będziesz w stanie natychmiast zauważyć różnicę w swoim samopoczuciu w pracy.