Meble biurowe: gorące trendy w aranżacji biur

News

Jeśli chodzi o aranżację biur to rynek mocno się zmienia. Mieliśmy czas na kilkuosobowe gabinety, boksy oraz modę na biura w formie open space. Warto jednak dowiedzieć się co obecnie staje się modne i jakie mamy zmiany w aranżacji biur.

Integracja z nowymi technologiami

Nowoczesne technologie są takim elementem, który ułatwia nam pracę praktycznie na wszystkich płaszczyznach. Projektanci mebli mają jednak obecnie trudną pracę do wykonania. Dowiedzieć muszą się jak zapanować nad tymi technologiami, które zewsząd nas otaczają. Kanały kablowe to już standard. Wyposażone są w nie biurka dla pracowników, meble do sal konferencyjnych. W nowoczesnych projektach pojawiają się także odpowiednie listwy, które są wyposażone w gniazdka elektryczne i porty USB. Dzięki nim nie będzie już trzeba się gimnastykować, pod biurkiem, by się podpiąć.

 

Kwiaty doniczkowe

 Bliżej natury

Oczywiście większość naszego dnia pochłonięta jest pracą. Najbardziej czujemy to zimą, gdy okazuje się, że po wyjściu z biura będzie ciemno. Projektanci chcą więc iść naprzeciw nam. Skoro praca w biurze ogranicza nasz kontakt z naturą to warto się zdecydować na wprowadzenie natury do naszych wnętrz. Takim hitem mogą być drewniane panele na ścianach. Takie rozwiązanie sprawia, że wnętrze będzie epatować ciepłem oraz naturalnością. Coraz chętniej decydujemy się na kupowanie roślin doniczkowych. W niektórych firmach nawet wprowadza się obowiązek dbania o kwiaty pracowników. Doglądanie roślin ma być tym czynnikiem, który będzie odstresowywał pracowników. Jak w domu

 

Drewno i roślinność to nie wszystko

Dziś biura aranżuje się tak jak wnętrza prywatne, tak by unikać surowości a gwarantować przede wszystkim elementy, które będą wyglądać przyjaźnie. W biurach oprócz biurek pojawiają się między innymi urządzenia mobilne i dlatego nie jesteśmy stale przywiązani do biurka, ale możemy się również przenieść na wygodną sofę. Przed bólami pleców będą nas chronić ergonomiczne fotele. To tak naprawdę minimum wyposażenia dla każdego stanowiska pracowniczek.