Wygodne krzesło do pracy biurowej

News

 

Praca przy biurku wbrew pozorom może być męcząca. Człowiek jest to istota z natury mobilna i po wielu godzinach pracy na siedząco może czuć dolegliwości związane z kręgosłupem. Jeśli chcemy z tymi problemami walczyć na pewno trzeba brać pod uwagę dobre krzesło biurowe.

Czym się kierować, jeśli chcemy taki fotel kupić?

Najważniejsze kryterium – kształt i budowa krzesła

Ergonomia krzesła obrotowego ma istotne znaczenie przy wyborze. Krzesło ma być tak przygotowane, że nasz kręgosłup będzie mógł przyjąć pozycję litery S. Jednocześnie musi mieć na całej długości odpowiednie podparcie. W czasie siedzenia może się wydawać, że nasze mięśnie nie pracują. Ale tak naprawdę nic bardziej mylnego. Przy nieprawidłowym ułożeniu ciała będzie dochodzić do zwiększonego napięcia mięśni, a efekty mogą być takie, że pojawiają się problemy z kręgosłupem, mięśniami oraz problemy z krążeniem i bólem głowy.

Komfort siedzenia

Kupując krzesło do pracy należy wybierać takie, które ma solidną podstawę. Najlepiej, by była to podstawa na pięciu ramionach. Dzięki temu krzesło charakteryzować się będzie stabilnością. W kółkach powinien się pojawić mechanizm samohamowania. Przy wyborze należy zwracać uwagę na głębokość siedziska. Idealne to takie, które będzie dawało podparcie dla trzech czwartych długości ud. Siedzisko powinno mieć także odpowiednią szerokość. Oparcie musi być wysokie, tak by podpierać również nasze plecy ponad łopatkami. Jeśli nasz kręgosłup będzie mógł wygiąć się do kształtu litery S. Zwracać uwagę należy na uwypuklenie odcinka lędźwiowego. Do przygotowania komfortowych warunków siedzenia trzeba również wybrać wygodne podłokietniki.

Regulacja krzesła biurowego

Możliwość regulacji

Krzesło biurowe musi posiadać odpowiednie możliwości regulacji wszystkich elementów. Dzięki temu będzie można dopasować krzesło do konkretnej osoby. Regulowana wysokość oparcia, dopasowana do budowy kręgosłupa. Zazwyczaj regulacja będzie obejmować również odchylenia oparcia. Siedzenie ciągle w jednej pozycji będzie nas mocno obciążać, dlatego trzeba brać pod uwagę takie rozwiązania, dzięki którym będzie można liczyć na to, że w trakcie siedzenia będzie można mówić o dynamizmie.