Co to jest rozmowa końcowa?

News

Na stanowisku kierowniczym odbywa się wiele różnych spotkań przy stole konferencyjnym. Mogą to być spotkania z klientami, klientami i innymi członkami kierownictwa, ale także z pracownikami, jak w przypadku exit interview.

Taka rozmowa ma miejsce, gdy pracownik odchodzi z firmy, dobrowolnie lub z innych powodów. Można się zastanawiać, jaką wartość ma tego typu spotkanie, ale jest to doskonała okazja, aby dowiedzieć się, jakie usprawnienia można wprowadzić w przyszłości.

Aby dowiedzieć się, jak właściwie przeprowadzić exit interview, obejrzyj poniższy film.

Jak widać, exit interviews to świetna okazja dla pracodawcy, aby uzyskać rzadki wgląd w to, jak naprawdę wygląda praca w danym biurze, a dla odchodzącego pracownika - aby przekazać przydatne informacje zwrotne lub się wyładować. Tak czy inaczej, spotkanie to jest dobrym pomysłem.

Chociaż exit interview ma charakter formalny, można ją przeprowadzić w sposób podobny do przeglądu rozwoju pracowników lub oceny.
Oznacza to, że sporządza się notatki, ale prowadzi się je w sposób swobodny, aby zachęcić do rozmowy i uzyskania prawdziwej informacji zwrotnej. Siedzenie na krześle i tworzenie napiętej atmosfery nie przyniesie Ci potrzebnych informacji, więc wyjaśnij, że rozmowa będzie nagrywana, ale jest to dla nich okazja do wypowiedzenia się i przekazania wszelkich mądrości, jakie mogą posiadać. Wybierz odpowiedni rodzaj siedzeń w sali konferencyjnej, aby zapewnić swobodną atmosferę, i pamiętaj, aby aktywnie słuchać wszystkiego, co mówi odchodzący pracownik.

Czy masz doświadczenie w prowadzeniu exit interviews?