Jaką kawę należy pić, aby mieć energię i koncentrację?

News

W dzisiejszych czasach kawa to wielki biznes - wystarczy przejść się ulicą High Street i policzyć liczbę kawiarni, aby się o tym przekonać. Kofeina jest łagodnym środkiem pobudzającym, który nie tylko sprawia, że wstajemy rano z łóżka i odpalamy wszystkie cylindry podczas siedzenia przy stole konferencyjnym, ale może również pomóc nam lepiej się skoncentrować, pod warunkiem, że nie wypijemy zbyt dużo i nie odbierzemy efektów w drugą stronę.

Dostępnych jest niezliczona ilość różnych rodzajów kawy, ale czy niektóre są lepsze od innych?

Kiedy rano siedzisz przy biurku, popijasz latte czy mokkę? Mamy dla Ciebie złą wiadomość: z mlecznego napoju kawowego nie otrzymujesz optymalnej ilości kofeiny, a w dodatku dodajesz do swojego dnia zbędne kalorie. Większość kawy produkowana jest z ziaren kawy arabica, a te mają niższą zawartość kofeiny - około 1,5%. Dzięki temu poczujesz przypływ energii, ale nie wtedy, gdy zalejesz ją mlekiem i cukrem! Najlepszym sposobem na pobudzenie mózgu jest espresso, można też wybrać kawę drobno zmieloną. Nie przepadasz za mocną kawą? Dodaj odrobinę mleka, ale staraj się unikać cukru.

Wiele osób korzysta z narzędzi zwiększających produktywność, takich jak muzyka, aby zwiększyć swoją koncentrację, ale zmiana porannej kawy na espresso może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli w biurze korzystasz z mebli do pracy zespołowej i zastanawiasz się nad zadaniem, filiżanka kawy z pewnością pobudzi neurony Twojego mózgu do działania!

Który rodzaj kawy pobudza Twój mózg o poranku?