Niewygodne fotele biurowe niszczą Ci zdrowie!

News

Pracownik biurowy najczęściej swój dzień zaczyna od kawy. Brzdęk filiżanek nas budzi. Potem kubek pojawia się na biurko a użytkownik na krześle. I tak już potem przez osiem godzin z niewielkimi przerwami na nową kawę.

Wydaje się, że to lekka praca?

Twój kręgosłup na pewno jeśli tylko by mógł powiedziałby inaczej.

Bolą Cię plecy? Chyba znamy przyczynę Twojego problemu

Jeśli spędzamy 8 godzin za biurkiem ze wzrokiem, który wpatrzony jest w jeden punkt to nie jest to taki stan, do jakiego stworzyła nas natura. Nasz kręgosłup funkcjonuje tak, że lubi być cały czas w ruchu. Jeśli unieruchomimy go na jedną trzecią doby to niestety jego wysiłek będzie o 40% większy. W czasie ruchu pionowa postawa wspierana będzie przez szereg aktywnych mięśni. W stanie spoczynku cały ciężar ciała przejmuje na siebie kręgosłup. Już w takiej sytuacji dyski są maksymalnie przeciążone. Jeśli zaczniemy się garbić i nie będziemy mieli podparcia dla części lędźwiowej problem będzie jeszcze większy.

Fotele ergonomiczne bezcennym wsparciem dla kręgosłupa

Ortopedzi na te problemy już od dawna próbują zwracać uwagę. Jednak nie jesteśmy w stanie odciągnąć ludzi od biurek. Zmiany cywilizacyjne doprowadziły do tego, że tak a nie inaczej wygląda nasza praca i niestety nie ma szans na to by zmienić ten stan rzeczy. Wydaje się, że takim rozwiązaniem dla naszego kręgosłupa i odpowiednim wsparciem będą specjalne fotele ergonomiczne, które w jakieś mierze ten nasz kręgosłup mogą chronić i jest to znaczące wsparcie.

Ochrona kręgosłupa

Nowoczesne fotele obrotowe to już konstrukcje, które mają mocno zaawansowane technologie. Przykładowo te fotele, które obecnie dostajemy sprawdzają się doskonale, ponieważ producenci umieszczają tam co rusz jakieś ciekawe propozycje elementów, które mają je udoskonalać. Pojawiają się nowo technologiczne rozwiązania, które rzeczywiście sprawdzą się perfekcyjnie. Każdy kto się na nie zdecyduje powinien być zadowolony.

Jak dbać o kręgosłup?

Sam fotel biurowy nie będzie rozwiązywał całego problemu. Jeśli pracujemy w pozycji siedzącej warto zapewnić sobie trochę ruchu w czasie wolnym. Jakieś formy aktywności popołudniami na pewno będą dobrze wpływały na stan kręgosłupa.