Krzesła obrotowe do biura: Jak wybrać najlepsze?

News

W pracy zdecydowaną większość czasu będziemy spędzać w pozycji siedzącej. Jeśli chcemy unikać kłopotów z kręgosłupem warto wybrać dobre krzesło obrotowe. Można skorzystać z naszych podpowiedzi, dzięki którym łatwiej będzie dopasować krzesło do sylwetki.

Regulacja krzesła biurowego

Na początek należy się zastanowić jak wiele czasu dziennie spędzamy przy biurku. Jeśli pracuje się poniżej dwóch godzin powinno wystarczyć zwykłe krzesło z obrotową podstawą, regulowaną wysokością siedziska i stabilnym oparciem dla lędźwi. Gdy w pozycji siedzącej spędzać się będzie około cztery godziny będzie trzeba także szukać rozwiązań, dzięki którym będzie można dbać o odchylany kąt oparcia, regulację wysokości oparcia, głębokości siedziska czy siły oporu oparcia.

Te właściwości może nam zagwarantować obecnie krzesło, które będzie miało takie mechanizmy jak Active-1, CPT czy też Kontakt. Jeśli pracujemy nawet 6 godzin to będzie dobrze również zadbać o takie mechanizmy jak Multiblock czy też Ibra. To one gwarantują, że w trakcie pracy będzie można mówić o tak zwanym swobodnym kołysaniu się, synchroniczny ruch oparcia i siedziska będzie gwarantował płynne regulowanie wysokości krzesła. Można także blokować siedzisko i oparcie w konkretnej ustawionej pozycji.

Wygodne krzesła

Jakość przede wszystkim

Jeśli mamy dodatkowo specjalną funkcję Anti-Shock można oczekiwać, że będziemy chronieni skutecznie przed uderzeniem oparcia w plecy, gdy blokada zostanie zwolniona. Jeśli czas pracy w pozycji siedzącej dojdzie do ośmiu godzin należy myśleć o dodatkowych mechanizmach, które dają nam możliwość blokowania siedziska i oparcia na czterech pozycjach.

Takie mechanizmy dają nam również szansę na to, że funkcjonować będzie oparcie odchylające się synchronicznie z siedziskiem w stosunku 2:1 co sprawi, że nasz kręgosłup nie będzie w tak istotny sposób obciążony. Jeśli kupujemy krzesło obrotowe należy pamiętać o odpowiednim dobraniu go do sylwetki. Tutaj trudno o skuteczne porady, ale najlepiej zawsze będzie samemu usiąść i w jakiś sposób zadbać o dopasowanie do siebie danego krzesła.