Jaka jest różnica między VR a AR?

News

Jeśli zależy Ci na tym, aby w Twoim biurze znalazły się najnowocześniejsze elementy wyposażenia, takie jak biurka w kształcie kapsuł, wielofunkcyjne kabiny, może kilka stołów o podwyższonej wysokości, panele akustyczne i imponujące meble biurowe, z pewnością zależy Ci również na najlepszej technologii. W takim przypadku warto znać różnicę między dwoma popularnymi obecnie pojęciami - AR i VR.

Łatwo jest pomylić te dwa pojęcia, ale różnią się one pod względem tego, co mogą zaoferować.

Aby uzyskać krótki przegląd, zapoznaj się z poniższym filmem.

Jak widać, VR i AR można wykorzystywać zarówno w warunkach domowych, jak i w godzinach pracy, np. w mediach społecznościowych i grach, ale można je również wykorzystać w marketingu i innych przedsięwzięciach biznesowych. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologiczne oraz znajdując najlepszy system biurkowy dla swoich potrzeb biznesowych, zwiększysz produktywność, a tym samym zyski, szybciej niż myślisz!

AR to po prostu wprowadzanie zmian lub elementów cyfrowych z zewnątrz do otoczenia, a więc filtrów, zestawów słuchawkowych AR i inteligentnych okularów.
AR można bardzo łatwo wykorzystać w produkcji, ale jest to także bardzo przydatne narzędzie reklamowe. Z drugiej strony, VR to zanurzenie się w nowym środowisku i poczucie, że się w nim jest. Również w tym przypadku celem VR jest marketing, ale także edukacja i szkolenia.

Ważne jest, aby być na bieżąco z nowymi technologiami i korzystać z tych opcji, które najlepiej pasują do Twojej firmy. Dlaczego nie urządzić burzy mózgów i nie przedyskutować przy stole w sali konferencyjnej, jak można wykorzystać VR i AR do zwiększenia udziału w rynku?

Czy korzystałeś już z AR i VR?