Sprytne sposoby na stworzenie bardziej interaktywnego biura

News

Współpraca to najważniejszy sposób na to, aby w ciągu kilku miesięcy firma stała się bohaterem od zera. Pracując razem jako zespół, możemy łączyć pomysły, uczyć się od siebie nawzajem i w zasadzie wymyślać kreatywne rozwiązania dość kłopotliwych problemów.

Aby zachęcić do tego typu pracy, należy zapewnić odpowiednie środowisko pracy. Świetnym punktem wyjścia jest bardziej interaktywne biuro, które zachęca ludzi do mówienia, otwierania się, pracy w grupach, uczenia się od siebie nawzajem, a w zasadzie do współpracy na rzecz wspólnego celu.

Zaprojektowanie tego typu biura nie jest trudne, wystarczy pomyśleć o wygodzie, przestrzeni i zachęcie. Można na przykład kupić zestawy mebli biurowych, które zachęcają do współpracy, ponieważ są szerokie, zapewniają przestrzeń w biurze, w której ludzie mogą się poruszać, a w rezultacie umożliwiają interaktywną współpracę, której potrzebujesz. Meble biurowe w stylu funky pobudzą wyobraźnię i pozwolą na realizację nowych pomysłów!

Przyjrzyjmy się kilku innowacyjnym sposobom na zaprojektowanie bardziej interaktywnej przestrzeni biurowej, aby umożliwić pracownikom wspólną pracę - w końcu dwie głowy są lepsze od jednej!

Pomyśl o jedzeniu i napojach

My, ludzie, nigdy nie jesteśmy bardziej szczęśliwi niż wtedy, gdy mamy blisko do jedzenia i kawy! (w każdym razie większość z nas). Z tego powodu warto pomyśleć o biurkach do współpracy, które znajdują się w pobliżu ekspresu do kawy lub wody. Może nawet dystrybutora z przekąskami.

Klimat kawiarni

Freelancerzy chodzą do kawiarni, aby pracować z bardzo dobrego powodu - jest tam kawa, jest jedzenie i panuje swobodna atmosfera, która ułatwia przepływ kreatywności. Wspomnieliśmy o umieszczeniu miejsc do współpracy w pobliżu jedzenia i przekąsek, ale co powiesz na to, aby całą stołówkę zamienić w coś, co przypomina kawiarnię na chodniku? Dzięki temu pracownicy poczują się tak, jakby po prostu nie byli w pracy, a to naprawdę może być różnica między pomysłami a ich brakiem! Sprawdź style siedzenia w kawiarniach i pomyśl o stołach i krzesłach w swojej stołówce, projektując nową kawiarnię/stołówkę.

Korzystaj z losowych planów siedzeń

Ustawienie jednego biurka dla jednego pracownika może być dobrym rozwiązaniem w zwykłych biurach, ale czasami może wiązać ludzi. Jeśli biurka nie są przypisane do konkretnych osób, np. każdy może usiąść, gdzie chce, zachęca to ludzi do przemieszczania się, rozmawiania z osobami, z którymi normalnie by nie rozmawiali, i wspólnego opracowywania nowych pomysłów.

Zainstaluj tablice interaktywne

Tablice interaktywne to świetny pomysł na pracę zespołową, ponieważ pozwalają każdemu zapisywać swoje pomysły, pokazywać je, a inni mogą dodawać do nich swoje pomysły. Może to być fantastyczny sposób na opracowywanie nowych pomysłów i planów. Dodaj do tego jakieś wygodne miejsce do siedzenia, na przykład ławkę lub poduszki, i zanim się obejrzysz, możesz mieć już gotowy pomysł na nowy produkt!

Ogarnij wygodę w ogóle

Jako ludzie potrzebujemy wygody, aby pomysły mogły się rozwijać - taki jest po prostu fakt. Dlatego projektując swoje miejsce pracy, musisz zawsze myśleć o wygodzie. Dotyczy to zarówno biurek w biurze, jak i stołówki, miejsc siedzących w recepcji i miejsc, w których odbywają się przerwy - wszystko musi być wygodne, jasne, przyciągające uwagę i zgodne z tematem i etosem miejsca pracy.

To wszystko są sprytne i łatwe sposoby, dzięki którym możesz zmienić swoje miejsce pracy ze zwykłego w interaktywne, bez większego zamieszania. Oczywiście planowanie ma kluczowe znaczenie i musisz wykorzystać przestrzeń, którą dysponujesz, w najlepszy możliwy sposób. Jeśli masz małe miejsce pracy, nie będziesz w stanie rozproszyć się tak bardzo jak w dużym biurze, ale jeśli masz dodatkową przestrzeń, pomyśl o zainstalowaniu "stref", np. strefy ciszy, współpracy, pracy itp. Pozwoli to pracownikom przejść do tej części biura, która jest im potrzebna do wykonania określonego zadania, a poruszając się po niej, mogą współpracować i mieszać się z innymi pracownikami, z którymi w innym przypadku nie mieliby okazji się spotkać.

Większa skłonność do współpracy i interakcji przynosi znaczne korzyści dla całej firmy. Większe i lepsze pomysły oznaczają większe i lepsze zyski - nie ma w tej sugestii nic negatywnego!

Czy masz jakieś nowe pomysły na to, jak zmienić zwykłe miejsce pracy w interaktywną strefę współpracy? Podziel się nimi i połączmy nasze pomysły!