Jak podejść do dużego zadania bez stresu

News

Kiedy dostajesz niespodziewane, duże zadanie, często czujesz się jak góra, na którą trzeba się wspiąć. Wydaje się ono niemożliwe do wykonania, a Ty natychmiast zaczynasz panikować i martwić się zbliżającym się terminem.

Podchodząc do dużych zadań we właściwy sposób, można uniknąć stresu i zapewnić sobie sukces, ale wszystko zależy od techniki kamieni milowych.

Duże zadanie samo w sobie wydaje się nie do pokonania. Jest to Twoje osobiste Kilimandżaro, a patrzenie na nie z biurka przyprawia Cię o ból głowy. Zamiast jednak patrzeć na zadanie jako całość, dlaczego nie podzielić go na mniejsze fragmenty, być może obozy bazowe w drodze na szczyt.

Gdy uda Ci się wykonać każdy fragment, zyskasz poczucie dumy, a co za tym idzie - motywację do dalszego działania. Zanim się obejrzysz, zadanie zostanie ukończone!

Ta technika kamieni milowych jest niezwykle skuteczna, a jeśli tylko potrafisz pracować w sposób ułatwiający koncentrację, np. korzystając z kabin zapewniających odrobinę prywatności, przekonasz się, że możesz osiągnąć to, co wydawało Ci się niemożliwe.

Czy stosowałeś już tę technikę kamieni milowych?